ČAPEK
Sem vložte podnadpis

VC Litovel 2019, Brno-Slatina

Dne 13.4.2019 proběhl turnaj VC Litovel, kterého se zúčastnil tým ve složení Iva Horáková,Blanka Lazarová a Libor Horák. Po celou dobu turnaje bylo velmi chladno, Turnaje se zúčastnilo 28 trojic. Po odehrání 4 kolového Švýcaru, náš tým čekal, zda postoupí do KO 16. nakonec náš tým nepostoupil pouze díky pomocnému kritériu Bucholzu a skončil na 19. místě.

Turnaj juniorů

Dne 15.12.2018 proběhl turnaj juniorů pořádaný  Orlem Řečkovice ve spolupráci se Slatinským oddílem pétanque po hlavičkou České asociace pétanque klubů. Za náš klub se zúčastnil náš jediný  junior Péťa Fišer spolu s Nelčou Klemmovou a Vikčou Míčovou. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů z celé republiky. V základní skupině odehrál náš tým 5 zápasů. Dva zápasy z pěti vyhrál a postoupili do vyřazovacích bojů o 5-8. místo. V prvním vyřazovacím zápasu porazili tým z Vrchlabí a poslední zápas hráli o konečné 5. místo. V začátku zápasu vedli 5:1 a byli kousek od vítězství a konečného 5. místa. Nakonec vyhrál zkušenější soupeř a náš tým obsadil konečné 6. místo, což všichni trenéři  a funkcionáři asociace ocenili a náš klub dostal nabídku se v květnu zúčastnit tréninkového kempu na kterém se bude také hrát MČR juniorů. Ale to už  je  otázka na rodiče, zda to svým dětem umožní. Chci touto cestou poděkovat rodičům dětí, že jsme mohli za náš klub postavit juniorský tým a zúčastnit se tohoto turnaje.

Dne 13.10.2018 proběl turnaj Zlaté prasátko (kategorie prestige - 50 týmů) , kde se za náš klub zúčastnili 2 družsta ( Iva, Libor a Jirka Barák (Orel Řečkovice) a Ruda, Majka a Hela). V nabité konkurenci startovním listiny, kde se to hemžilo samými reprezentanty v čele s Jakubem Konšelem (1. místo v celostátním žebříčku se naše družstvo ve složení Iva, Libor a Jirka Barák neztratilo a probojovalo se do finálové 16, ve které se hrálo KO systémem. V základní části turnaje 4 x vyhráli a jedinou porážku jim připravil pozdější celkový vítěz - tým pod vedením Jakuba Konšela (triplet reprezentantů). V KO 16 jsme porazili postupně 2 tabulkově silnější týmy a dostali jsme se do semifinále, kde jsme mohli bojovat o postup do finále, které se již hrálo za umělého osvětlení a stále se snižující teploty. Tam se už našemu družstvu tolik nevedlo a skončilo nakonec na 4. místě, což je dosavadní největší úspěch v krátkodobé historii našeho klubu. Druhému družstvo se tolik nedařilo a prohrálo všechny utkání v základní části turnaje a některé z nich těsně a skončilo celkově na 50. místě. Další článek o turnaji najdete zde:

Absolvované turnaje a výsledky našich družstev v roce 2018

VC Litovel - Iva, Libor, Laďa Kalvoda (Slope Brno)  - 46. místo

20. let Slope - Iva a Libor -36. místo, Jitka a Ruda 44. místo

VC Orla - Iva a Libor - 13. místo

Ratišovice - Iva, Libor a Laďa Kalvoda (Slope Brno) - 20. místo

GP Austerlitz - Iva, Libor a Laďa Matuška (Orel Řečkovice) - 33. místo kategorie Prestige

MČR mix - Iva a Libor 65. místo

MČR 55+ - Libor, Jarka Rylichová (Slope), Jirka Barák (Orel Řečkovice) - 17. místo

Zlaté prasátko - Libor, Iva, Jirka Barák (Orel Řečkovice) - 4. místo - kategorie Prestige